Szczegóły projektu Galerii Przemyśl

W Przemyślu przy ul. Jagiellońskiej niebawem może dojść do poważnej inwestycji. Firma Polimeni International planuje stworzenie nowoczesnego centrum handlowego na miejscu zaniedbanego Placu Pileckiego, gdzie obecnie mieści się średnio atrakcyjny skwer. Galeria Przemyśl, bo taką roboczą nazwę nosi ten projekt, ma mieć ok. 10 000 metrów kwadratowych powierzchni. Znajdzie się tu miejsce na 50 lokali handlowo-usługowych.

Lokalizacja jest bardzo atrakcyjna z uwagi na bliskość dworca PKP oraz międzynarodowego dworca autobusowego. W ramach inwestycji planuje się stworzenie przystanku autobusowego tuż pod samą galerią, co umożliwi jej połączenie z każdym rejonem miasta. Takie położenie daje aż 6000 potencjalnych klientów dziennie.

Z uwagi na ograniczoną powierzchnię działki, na jakiej ma powstać Galeria Przemyśl, planowane są aż trzy kondygnacje budynku oraz podziemny parking na 200 samochodów. Inwestor obiecuje bogatą i szeroką ofertę lokali z różnych branż, mającą umożliwić dokonanie wszystkich niezbędnych zakupów w jednym miejscu. Ambicją inwestora jest też stworzenie z galerii miejsca spotkań i odpoczynku. Można spodziewać się zatem lokali gastronomicznych i kawiarenek.

Nie wiadomo, kiedy projekt zostanie zrealizowany. Aktualnie inwestor boryka się z trudną sytuacją gospodarczą.